Nauka angielskiego

czytaj książki w oryginale

Nauka angielskiego – zamiast wstępu

Dlaczego warto się uczyć języków?

To retoryczne pytanie, ale zanim przejdziemy do konkretów warto na nie odpowiedzieć. Z każdym dniem Polacy stają się prawdziwymi obywatelami Europy i świata. To szansa na jaką czekaliśmy przez wiele lat. To jednak jeszcze większa szansa dla tych, którzy znają języki obce: praca w niemal całej Unii Europejskiej, możliwość osiedlenia się gdziekolwiek, turystyka, biznes z partnerami zagranicznymi. Te wszystkie korzyści oczywiście sprzyjają osobom, które znają angielski, niemiecki, francuski czy też hiszpański lub włoski…

Każdy z nas jednak wie jak wiele wysiłku trzeba włożyć w nauczenie się podstaw choćby jednego języka obcego. Nauka tysięcy słówek, gramatyka, wymowa… Wszystko to wymaga cierpliwości i systematyczności, czyli po prostu ciężkiej pracy.

Chciałbym jednak ułatwić Wam przyswojenie sobie choć jednego z tych trudnych elementów – nauki słówek. Elementu, który najszybciej da ci poczucie pewności siebie w trakcie nauki. Z wykorzystaniem naszej metody będziesz mógł przyswoić sobie w ciągu kilku tygodni zasób kilku tysięcy właściwych słówek, który pozwoli ci na swobodne porozumiewanie się w obcym języku.

Co osiągniesz dzięki materiałów zawartym na tym blogu? Z pewnością zdecydowanie szybciej nauczysz się języka angielskiego, a przedstawione tu metody i techniki pozwolą Ci również na szybką naukę języków obcych. A co osiągniesz dzięki temu?

 • PRESTIŻ – Zdobądź prestiż. Znając języki obce wszyscy będą Cię bardziej poważać.
 • WOLNY CZAS – Dobra znajomość języka obcego wymaga nauki 3 tysięcy właściwych słówek. Przeciętnie taka nauka trwa kilka lat. Z przedstawioną tu metodą możesz tego dokonać w 2-3 miesiące. Resztę czasu poświęć na inne przyjemności życia.
 • NOWE ZNAJOMOŚCI – Poznaj nowych przyjaciół wśród obywateli innych krajów. Nawiąż nowe znajomości, nowe przyjaźnie, nowe miłości.
 • ROZWÓJ – Czy nie jesteś osobą, która ciągle się umysłowo rozwija? Znając języki obce będziesz  miał dostęp do najlepszej światowej

literatury.

 • NIEZALEŻNOŚĆ – Bądź niezależny. Znając języki obce nie będziesz skazany na tłumacza czy inną osobę znającą język.
 • POPULARNOŚĆ – Zdobądź popularność. Teraz w ciągu roku nauki możesz nauczyć się w zaawansowanym stopniu kilku języków.
 • KOMFORT – Naucz się języka w komfortowych warunkach – bez odrobiny stresu.

 

Jak uczymy się języków obcych?

Większość ludzi uczy się kiedy musi. Czyli przed wyjazdem zagranicznym, klasówką, bądź egzaminem. Najczęściej na dzień przed tymi niemiłymi wydarzeniami. Niestety nauka języków obcych nie polega na zasadzie zakuć, zdać, zapomnieć. Język wymaga ciągłego powtarzania, ciągłej pracy, ciągłego kontaktu. Niestety większość z nas jest zmuszana do nauki metodami: kartkówka, klasówka, egzamin. Takie podejście utrudnia naukę, bowiem z każdym rokiem szkoły powinniśmy wiedzieć więcej i więcej, a tym czasem ucząc się od sprawdzianu do sprawdzianu zapominamy coraz więcej! Coraz więcej czasu potrzebujemy na opanowanie materiału, który po prostu zapomnieliśmy. Rodzi to coraz więcej stresów, a stres nie jest sprzymierzeńcem „porządnej” nauki. Wkrótce po zakończeniu szkoły okazuje się, że zasób materiału,  który opanowaliśmy jest mizerny i nie pozwala on na swobodne porozumiewanie się w obcym języku.

Dlatego właśnie chciałbym Wam zaproponować metodę zupełnie inną. Polega ona na wyborze wyłącznie tego materiału, który jest najistotniejszy, uczenia się go metodą skojarzeniową oraz na ciągłym powtarzaniu, ale w usystematyzowany sposób. Pierwsze efekty pojawią się już po kilku dniach. Zobaczysz wtedy jakich ogromnych partii materiału zdołałeś się nauczyć.

 

Czego nauczysz się z tego bloga?

 • Dowiesz się których słówek naprawdę warto się uczyć wykorzystując do tego najnowsze osiągnięcia lingwistyki komputerowej.
 • Jak uczyć się prosto i przyjemnie poprzez zabawę w skojarzenia (metoda asocjacyjna).
 • Jak zaplanować powtórki by utrwalić zapamiętane słownictwo w najbardziej efektywnie możliwy sposób (metodą space-learning).
 • Jak stosować triki aby rozszerzyć swoją znajomość słownictwa o setki nowych słówek w ciągu kilku godzin.
 • Dlaczego warto czytać książki po angielsku.

 

No to zaczynamy

Wstęp będzie krótki – twój i mój czas jest bardzo cenny. Ja nie mam czasu pisać, ty nie masz czasu czytać. Aby nie owijać w bawełnę, będę się streszczał. Liczy się efektywność – nie traćmy na daną czynność (w naszym przypadku mówimy o nauce słówek) więcej czasu niż niezbędne minimum.

Przedstawione na niniejszym blogu metody umożliwiają naukę nawet 100 słówek ciągu godziny. Nauka 3 tysięcy słówek, które stanowią ponad 90 % stosowanego słownictwa wystarczy, by płynnie posługiwać się językiem w mowie i w piśmie. Możesz je opanować w niespełna 2-3 miesiące (poświęcając kilkanaście – kilkadziesiąt minut dziennie).

Aby osiągnąć najlepszy rezultat musisz zapoznać się z następującymi elementami:

 1. Których słówek się uczyć.
 2. Jak się ich szybko uczyć.
 3. Jak i kiedy powtarzać przyswojony materiał, aby najlepiej utrwalić wiedzę.
 4. Jakie triki stosować, dzięki czemu w niespełna kilka godzin możesz rozszerzyć zasób swojego słownictwa o setki słów.
 5. W jaki sposób stosować słowa w realnych wypowiedziach.

 

Koniec wstępu – do roboty!

Udostępnij:

Zeslownikiem.pl

Wydawnictwo [ze słownikiem] oferuje unikalne na polskim rynku publikacje w języku angielskim wraz z podręcznym słownikiem angielsko-polskim. Marka [ze słownikiem] należy do istniejącej na polskim rynku od 2012 roku spółki eVirtualis.

Dodaj komentarz